affılate kullanım şartları

Kurallar ve Şartlar

 1. Affiliate’ler çalışmaya başlamadan önce, bu kuralları okuduklarını, anladıklarını ve katıldıklarını kabul etmiş sayılırlar.
 2. Quesera bu kurallarda değişiklik yapma hakkına sahiptir, böyle bir durumda Affiliate sayfasındaki bu kurallar güncellenir ve affiliateler e-posta ya da skype yoluyla bilgilendirilir.
 3. Yalnızca 18 yaş ve üzerinde olanlar Affiliate Programına katılabilirler ve affiliate’ler yalnızca 18 yaş ve üzeri kişileri Quesera websitesine yönlendirebilir.
 4. Giriş bilgileri, şifreleri dahil kişisel bilgilerinin güvenliğinden Affiliate’ler sorumludur. Quesera bu bilgilerin kaybedilmesi durumunda sorumluluk kabul etmez.
 5. Affiliate’ler iftira, ayrımcı, müstehcen, yasadışı veya uygun olmayan ya da cinsel, açık pornografik veya grafiksel şiddet malzemesi içeren herhangi bir eylem gerçekleştiremezler ve yalnızca site yönetimi tarafından belirtilen doğru bilgiler kapsamında çalışma yapabilirler. Yanıltıcı veya hatalı promosyon ve bilgiler ile üye çekme faaliyetlerinde bulunulamaz. Pazarlama araç ve bilgilerinin güncel tutulması affiliate’lerin sorumluluğundadır.
 6. Affiliate’ler Quesera markasının resmi sitesi olduğunu iddaa edemez ve Quesera markası ile teklifte bulunamazlar.
 7. Quesera marka adları ile sosyal medya (Facebook, Twitter, vs.) hesapları açılamaz ve bu hesaplar aracılılığıyla duyurular yaparak promosyonlar yürütülemez. Bu hesapların fark edilmesi durumunda, bunları ivedi biçimde Quesera’in kullanımına devredilir. Devredilmediği takdirde komisyon yazılmayacaktır.
 8. Quesera marka ismi içeren hiç bir numara kombinasyonlu alan adı kullanılamaz. Quesera marka adının farklı ya da hatalı yazım şekillerinde olan ve/veya “.xyz” gibi farklı uzantılı benzer alan adları Quesera yönetiminin de onayı alınarak kullanılabilir ancak arama sıralamalarında Quesera Markasının önüne geçmeleri durumunda Quesera tarafından alan adı değişikliği talep edilebilir.
 9. Affiliate’lere özel hazırlanan üye takip linkinin arama motorlarında indexlenmesi yasaktır. Bunu takip ve kontrol etmek affiliate’lerin sorumluluğundadır.
 10. Affiliate’ler Quesera kodu ve/veya içeriğini kopyalayamaz, çoğaltamaz ve herhangi bir web sitesinde kullanamazlar.
 11. Affiliate’ler bir websitesinde Quesera markasına benzer bir tasarım konsepti kullanamaz.
 12. Quesera gerekli gördüğü durumlarda, neden belirtmeksizin bir veya birkaç affiliate ile çalışmayı sonlandırabilir.
 13. Quesera şirket politikasına ve kurallarına uymayan durumlarda bir veya birkaç üyenin hesabını kapatabilir, bu üyeler bir affiliate tarafından sağlanmış ise bu üyelerden kazanılan komisyonlar 6 ay öncesine kadar incelenebilir. Dolandırıcılık yapılmış, fraud durumu oluşturulmuş ya da haksız kazanç elde edilmiş ise ortaya çıkan zarar affiliate’ten karşılanabilir.
 14. Affiliate yalnızca bir hesaba sahip olabilir. Alt bir hesaba daha sahip olmak kesinlikle yasaktır.
 15. Affiliate, sisteminde kendisine ait kişisel hesaplarıyla ve kendisine ait olan affiliate linklerinden üyelik oluşturmaları, ortakların kişisel kullanımı ve/veya akraba, arkadaş, çalışan veya diğer ilgili üçüncü tarafların kullanımı için mevduat yatırmak veya başka bir şekilde yapay olarak ödenecek komisyonları artırmak dolandırıcılık sayılacaktır.
 16. Affiliate’ler, hileli veya sahte işlemlerden oluşan tüm komisyonlar ve eylemler için tüm masrafları veya hukuki nedenlerden ötürü ortaya çıkan masrafları ödemeyi kabul eder.
 17. Affiliate Programı kapsamında üye sağlamak için affiliate’lere özel hazırlanan bağlantının kullanılması gerekmektedir. Aksi takdirde yeni kayıt ve satış muhasebelerinden gelebilecek herhangi bir getiri garanti kapsamında olmaz. Ayrıca, Ortaklık Programının yazılı izni olmadan herhangi bir link veya pazarlama materyalinde değiştirme veya düzeltme işlemi yapılamaz.
 18. Affiliate ücretleri sabit değildir. Affiliate linkinden gelen satışdan kazanılan miktara bağlıdır. Affiliate komisyonları, satışdan gelen net kâr miktarlarından %10 – %35 arasında değişebilmektedir.
 19. Quesera gerekli gördüğü durumlarda affiliate’lerin komisyon oranlarını ve hakediş tarih aralıklarını değiştirme hakkına sahiptir. Yapılan değişiklik, affiliate’lere bildirilen tarihi takip eden aydan itibaren geçerli olur.
 20. Affiliate komisyonları aylık olarak hesaplanır ve takip eden ayın 10 – 15’i arasında ödenir. Komisyonların ödenebilmesi için gereken minimum komisyon tutarı 500 TL’dir ve ilgili ay içerisinde kayıt olan üyelerden en az 3 adedinin yatırım yapmış olması gerekmektedir. Yeni üyelerden en az 3 yeni yatırımcı bulunmayan aylarda oluşan pozitif komisyonlar takip eden aya devreder ve bu koşulun sağlandığı ilk ay toplu olarak ödenir. Negatif komisyonlar devretmez.
 21. Eğer komisyonun hesaplanmasında hata yapılırsa, Ortaklık Programı herhangi bir zamanda böyle bir hesaplama düzeltme hakkını saklı tutar ve hemen eksik veya fazla ödenen miktarları düzeltmekle yükümlüdür.
 22. Eğer yönetim ve affiliate arasında komisyon miktarları ile ilgili bir uyuşmazlık ortaya çıkarsa, affiliate bu durumu takip eden ay içerisinde belirtmelidir ve site yönetimi gerekli kontrollerin ardından affiliate’i mail ve Skype, whatsapp yolu ile bilgilendirecektir.
 23. Quesera Teknik sorunlardan dolayı veya gerekli gördüğü durumlarda affiliate’lerin trafik kaynağını ve sağladığı kayıt, gelir ve giderlerin doğruluğunu kontrol etmek için komisyon ödemelerini 2 aya kadar erteleyebilir.
 24.  Anlaşmaya uygun olarak bu ortaklık sona erdirilirse, satışdan  elde edecekleri kazanç haklarını kaybederler.
 25. Affiliate ortaklık anlaşması karşılıklı olarak feshedilebilir. İki tarafında fesih işleminden 30 gün önce karşı tarafı yazılı olarak bilgilendirmesi gerekmektedir. Fesih talep edilen ay içerisinde çıkan pozitif komisyonlar, hakediş sağlandı ise takip eden ay ödenir. Anlaşmanın feshedildiği ay hakedişi sağlanamayan komisyonlar fesih sonrası ödenmeyecektir.
 26. Bütün fikir mülkiyeti, finansal müşteri ve alıcı listeleri yanı sıra fiyat ve satış bilgileri ve ürünleri ile ilgili herhangi bir bilgi, kayıt, işlemler, iş planları, süreçleri, ürün bilgileri, işin nasıl bilindiğine dair bilgi veya mantığı, ticari sırlar, pazar fırsatları ve Quesera ait kişisel verileri kapsamakla beraber bunlarla sınırlı olmayarak, bilgiler gizli olarak kabul edilir. Bu tür bilgiler, ticari veya diğer amaçlar için kullanılmaz veya herhangi bir kişi ya da üçüncü şahıslara Quesera’ın önceden açık ve yazılı izni alınmadan dolaylı ya da doğrudan ifşa edilemez. Bu hüküm, bu anlaşmanın feshinden sonra da geçerlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

 1. Quesera Affiliate nedir?

Quesera Affiliate, Quesera’ın partneri olabileceğiniz affiliate programıdır. Bu programa katılarak web site(leri)niz aracılığı ile para kazanma ve kazancınızı artırma fırsatına sahip olursunuz. Web siteniz üzerinden Quesera’ı tanıtarak, onun reklamını yaparak ve bize yeni müşteriler kazandırarak bu fırsatı değerlendirebilirsiniz. Quesera’e getirdiğiniz müşterilerin sitemize kazandıracağı net kâr’ın yüzdesi üzerinden karınız belirlenmektedir.

 • Quesera Affiliate programına nasıl kayıt olabilirim?

Bu, kişisel bir e-posta hesabı sahip olmak kadar kolay. Sadece “Kayıt ol” butonuna tıklayın ve gerekli bilgileri içeren formu doldurun. Sonra hesabınızı doğrulayacağız ve resmi olarak partnerimiz olacaksınız.

 • Quesera Affiliate’e kayıt olmanın maliyeti nedir?

Kesinlikle hiçbir maliyeti yok! Tamamen ücretsiz!

 • Daha fazla bilgiye veya yardıma ihtiyacım olduğunda nereye başvurabilirim?

Aşağıdaki e-posta adresine bir e-posta göndererek dilediğiniz zaman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz: affiliate@Quesera.com.tr

 • Ne kadar para kazandığımı nasıl görebilirim?

Sadece Quesera Affiliates hesabınıza giriş yapmanız bunun için yeterlidir. Sizin için gerekli olan tüm bilgileri kontrol panelinizde görebilirsiniz.

   6.Kazanacağım yüzde nedir?

Bu bizim anlaşmamıza bağlı. Ancak %10’e varan oranlarda komisyon alabilirsiniz.

 • Kazancımı nasıl ve ne zaman alabilirim?

Ödeme almak istediğiniz yöntemi kendiniz seçebilirsiniz. Banka havalesi, ile kazancınızı alabilirsiniz. Her ayın 10 – 15’i arasında tüm ödemeleri yapacağımızı taahhüt ederiz.

 • Quesera banner ve logolarını web siteme yüklemek için nereden bulabilirim?

Kayıt işleminiz sonrası Marketing Ekibimiz tarafından tüm materyaller tarafınıza iletilecektir.